T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 


Bulunduğunuz Yer: HABERLER  >>   Haber Arşivi

 Eriklik İçme Suyu İsale Hattı Yenileniyor...
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

İlçemiz Eriklik İçme suyu isale hattı, Karcakaya deposu ile Dikmen deposu arasında 3.000 metre aspest boru olan kısım polietilen boru ile değiştiriliyor. İsale hattının yapımı için Alın Kaynak Makinası, İsale hattı borusu ve Jeneratör İlçemiz Kaymakamlığı tarafından alınmış olup, boru hattının işçiliği Küçüklü Köyü, Yalıköyü ve Talipli Köyü Muhtarları tarafından yapılmaktadır.

Mevcut şebeke yaklaşık 25 yıl önce yapılmış, aradan geçen uzun zaman nedeni ile eskimiş ve ekonomik ömrünü tamamlamış olması nedeniyle sık sık arıza vermekte, yaz aylarında artan nüfusa bağlı olarak da yetersiz kalmakta idi. Ayrıca eski isale hattınının aspest borusu da insan sağlığı açısından tehlike arzetmekte idi.

Yenilenen içme suyu isale hattından Samugüney Köyü, Talipli Köyü, Burunucu Köyü, Küçüklü Köyü ve Yalıköy halkı yararlanmaktadır.


Bu içerik toplam 332.287 kez gösterildi, Site toplam 463.780 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 15 kişi geziyor.
Yeni Hükümet Konağımız Ballıca Mahallesi Kemal Ulusu Caddesi No: 55' teki yeni adresine taşınarak hizmet vermeye başlamıştır. 

Bulancak Kaymakamlığı Resmi Sitesi
bulancak@bulancak.gov.tr