T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 


Bulunduğunuz Yer: HABERLER  >>   Haber Arşivi

 BULANCAK ANADOLU LİSESİNDE TABLET SEVİNCİ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.Fatih Projesi kapsamında tablet bilgisayarlar Bulancak Anadolu Lisesi Salonunda törenle öğrencilere dağıtıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Hasan Karahan, projenin çok güzel ve önemli bir proje olduğunu belirterek, “Çağımız bilişim çağı, internetin uzanamadığı köşe kalmadı. Bizde bu konuda ülke olarak gayet iyiyiz. Güncel gelişmeleri  yakından takip ediyoruz.  Ülkemiz gerçekten iyi durumda. Avrupa ülkeleriyle yarışıyor durumdayız. Bu imkanı en iyi bir şekilde kullanmak gerekir. Sonuçta bunlar birer alettir ve bunların da en kaliteli , en iyi bir şekilde olması yüksek teknoloji olması  isteğimizdir, arzumuzdur ama neticede bunları kullanacak bunları hayırlı işlerde kullanacak olan insan zekasıdır. Bu konuda gayret gösterilmesi lazım. Arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz zaten internet yabancı değiller. Dolayısıyla onlara her an kullanabilecekleri 24 saat ulaşabilecekleri   kendi kişisel eşyaları oldu. Dediğim gibi en iyi bir şekilde kullanacaklarına inanıyoruz. Eğitimle ilgili fırsat eşitliği anlamında bu proje önemliydi. Buda  yaygınlaşıyor. İlimiz bu sene 36 okul seneye de geri kalan 40 okulla birlikte bu proje ile liselerimizde 9. Sınıftaki tüm öğrencilerimize tabletlerin dağıtımı devam edecek. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum emeği geçenlere teşekkür ediyorum. En güzel bir şekilde bu aletlerin milletimizin  ve insanlığın yararına kullanacaklarına inanıyorum.”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Karahan ve protokol tarafından tabletler öğrencilere dağıtıldı. Tabletlerine kavuşan öğrenciler ise büyük sevinç yaşadı.

Törene; İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Bulancak Belediye Başkanı Av. Kadir Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, İl Sağlık Müdürü Opt. Dr. Ahmet Bal, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr.Muhammed Angın, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu ile Şube Müdürü Ergin Aybar, ilçe yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de katıldı.

Bu içerik toplam 330.696 kez gösterildi, Site toplam 461.802 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 17 kişi geziyor.
Yeni Hükümet Konağımız Ballıca Mahallesi Kemal Ulusu Caddesi No: 55' teki yeni adresine taşınarak hizmet vermeye başlamıştır. 

Bulancak Kaymakamlığı Resmi Sitesi
bulancak@bulancak.gov.tr